Images

See who's on, where and when.

 

Friday 23 September

John Speight Stage

4.00pm -5.00pmCumbiamuffin
5.15pm -6.15pmEamon Dilworth's Crawfish Po' Boys
6.45pm -7.45pmThe Horn Dogs

 

Saturday 24 September

John Speight Stage

11.00pm -12.00pmSydney Conservatorium Big Band
12.30pm - 1.30pmThe Influence - The Stevie Wonder Show
2..00pm -3.00pmAndrew Robertson Big Band
3.30pm - 4.30pmJahbero - The Music Of Tadd Dameron
5.00pm - 6.00pmThe Warwick Alder Quartet

 

Sydney Rd Stage

11.15am - 12.00pmAAA Organ Trio
12.15pm - 1.00pmSandy White Quintet
1.15pm - 2.00pmGregg Arthur Band 
2.15pm - 3.00pmBlues Gumbo
3.15pm - 4.00pmTim Rollinson Undertones Trio
4.15pm - 5.00pmSpyglass Gypsies
5.15pm - 6.00pmThe Finer Cuts 

 

Jazz Stars of the Future Stage

10.00am - 11.00amSydney Secondary College Jazz Orchestra
11.00am - 12.00pmSt Luke's Grammar Stage Band
12.00pm - 1.00pmNewtown High School of the Performing Arts Jazz Orchestra
1.00pm - 2.00pmPittwater House Stage Band
2.00pm - 3.00pmPittwater High School Big Band
3.00pm - 4.00pmKillarney Heights High School Big Band 
4.00pm - 5.00pmRedlands Intermediate AND Advanced Stage Bands
5.00pm - 6:00pmKillara High School Stage Band 1

 

St Matts Church

10.15am - 11:00pmSussudio Big Band
11.00am - 11.45amVillage Big Band
11.45am - 12.30pmSt Pius X College Senior Jazz
12.30pm - 1.15pmDr. V's Swing Thing
1.15pm - 2.00pmHorns Plus Big Band
2.00pm - 2.45pmBenjamins Big Band
2.45pm - 3.30pmThe Inner West Jazz Orchestra
3.30pm - 4.15pmThe Ashfield Little Big Band
4.15pm - 5.00pmNorthside Big Band

 

Beachfront area

11.30am - 12.30pmKillarney Heights High School Guitar Ensemble
12.45pm - 1.45pmSt Augustine's College Jazz Ensemble 1 and Jazz Ensemble 2
1.45pm - 2.45pmRedlands Jazz Combo
3.00pm - 4.00pmOffbeat @ Evergreen 

 

Roving

11.00am - 2.00pm343 Brass Band
1.30pm - 4.30pm Cope St Parade 
2.00pm - 5.00pmSax Summit

Sunday 25 September

John Speight Stage

11.00am - 12.00pmSydney Youth Jazz Orchestra
12.30pm -1.30pmBob Barnard Tribute Band
2.00pm - 3.00pmRay Beadle Trio
3.30pm - 4.30pmSteve Sedergreen Band with Axel Whitehead
5.00pm - 6.00pmClayton Doley's Bayou Billabong

 

Sydney Rd Stage

11.15am - 12.00pmDan Barnett’s “Strictly Swingin’
12.15pm - 1.00pmKate Wadey Quartet
1.15pm - 2.00pmGeorge Washingmachine and Friends
2.15pm - 3.00pmQueenie & The Cavaliers
3.15pm - 4.00pmThe Future Today
4.15pm - 5:00pmTodd Hardy Sextet
5.15pm - 6.00pmThe Friests

 

Jazz Stars of the Future Stage

10.00am - 11.00amBalgowlah Boys Jazz Orchestra and Stage Band
11.00am - 12.00pmMackellar Girls Big Band
12.00pm - 1:00pmSt Augustine's College Stage Band
1:00pm - 2.00pmSt Aloysius Senior Stage Band
2.00pm - 3.00pmNepean Creative & Performing Arts High Jazz Band
3.00pm - 4.00pmSydney Grammar Big Band
4.00pm - 5.00pmManly Selective Campus Jazz Orchestra
5.00pm - 6.00pmThe Arts Unit Jazz Orchestra

 

Beachfront area

11.30am - 12.30pmBalgowlah Boys Campus Senior Improvisation Ensemble
12.45pm - 1.45pmBalgowlah Boys Junior Improvisation Ensemble
1.45pm - 2.45pmManly Selective Campus Jazz Combo
3.00pm - 4.00pmMackellar Girls High Senior Jazz Combo

 

Roving

12.00am - 2.00pmPhat Brass 
2.00pm - 5.00pmSax Summit

Manly Jazz Jam Session - Sponsored by Hotel Steyne

6.00pm - 10.00pmJazz Jam Group

 

*Event program subject to change.